Високи савет судства на седници одржаној 4. јуна 2019. године, по огласу објављеном у ,,Службеном гласнику РС“ број 8/19 од 8. фебруара 2019. године и ,,Службеном гласнику РС“, број 11/19 од 20. фебруара 2019. године , донео је I Одлуку о избору четири судија у Апелациони суд у Крагујевцу: 1. Светлана Илић, судија Основног суда у Параћину, 2. Марица Петровић, судија Основног суда у Крагујевцу, 3. Драгана Стефановић Лабан, судија Основног суда у Крагујевцу, 4. Драган Јанићијевић, судија Вишег суда у Јагодини, II Одлуку о избору четири судије у Апелациони суд у Нишу: 1. Миљана Стојковић, судија Вишег суда у Нишу, 2. Даниела Радовић, судија Основног суда у Нишу, 3. Биљана Стаменковић, судија Основног суда у Нишу, 4. Горан Контић, судија Привредног суда у Нишу. III Одлуку о избору пет судија у Апелациони суд у Новом Саду: 1. Владимир Ивковић, судија Вишег суда у Новом Саду, 2. Весна Арлов, судија Вишег суда у Шапцу, 3. Ивана Стеванов, судија Вишег суда у Новом Саду, 4. Биљана Мартиновић Беговић, судија Вишег суда у Сремској Митровици, 5. Весна Душић, судија Вишег суда у Новом Саду. IV Одлуку о избору десет судија у Апелациони суд у Београду: 1. Иван Илић, судија Вишег суда у Београду, 2. Весна Секулић, судија Вишег суда у Београду, 3. Радмила Радић, судија Вишег суда у Београду, 4. Драган Милошевић, судија Вишег суда у Београду, 5. Ирена Труфуновић Радуловић, судија Вишег суда у Београду, 6. Сања Агатоновић, судија Вишег суда у Београду, 7. Весна Џелетовић Цуцић, судија Вишег суда у Београду, 8. Снежана Савић Сабљић, судија Вишег суда у Београду, 9. Марко Јоцић, судија Вишег суда у Смедереву, 10. Маја Илић, судија Вишег суда у Београду. V Одлуку о избору једног судије за Виши суд у Новом Пазару: 1. Весна Луковић, судија Основног суда у Новом Пазару. VI Одлуку о избору три судије за Виши суд у Лесковцу: 1. Мирољуб Цакић, судија Основног суда у Лесковцу, 2. Александар Перуновић, судија Основног суда у Лесковцу, 3. Сузана Арсић, судија Основног суда у Лесковцу. VII Одлуку о избору две судије за Виши суд у Смедереву: 1. Лидија Јовановска, судија Основног суда у Смедереву, 2. Александар Јоцовић, судија Основног суда у Смедереву. VIII Одлуку о избору две судије за Виши суд у Јагодини: 1. Јасмина Цветковић, судија Основног суда у Јагодини, 2. Љиљана Станковић, судија Основног суда у Јагодини. ![]()
0 Comments
Emisija: Privrednik Autor i voditelj :Slaviša Vasiljević Razgovor sa Jelenom Pavlović, članom UO Udruženja CHF Srbija Tema: Švajcarac Centar za zaštitu korisnika bankarskih usluga CHF SRBIJA
Matični broj 28208227 PIB, 109637901, šifra delatnosti 9499 Ul. Cara Lazara 5-7, 11 000 Beograd Е-mail: chfsrbija@gmail.com www.chfsrbija.rs Poštovani, Imajući u vidu da je Vrhovni kasacioni sud konačno postavio temelje zaštite korisnika kredita indeksiranih u valuti švajcarskog franka na način kako su to uradile 13 evropskih zemalja, kao i da je u najavi donošenje Zakona o konverziji spornih kredita, a da je tema u velikom fokusu javnosti Udruženje za zaštitu korisnika bankarskih usluga CHF SRBIJA Vas poziva na Konferenciju za štampu koja će se održati u ponedeljak 15 aprila 2019.godine u 14 časova, u Medija Centru II sprat, Terazije 3. Konferencija ima za cilj da: 1. Informiše javnost o efektima Pravnog stava Vrhovnog kasacionog suda od 02. aprila 2019. godine 2. Informiše javnost o Zakonu o konverziji koji je u najavi 3. Odgovori na sva pitanja medija Pozivamo Vas da budete naši gosti. Govore: 1. Jelena Pavlović, član Upravnog odbora Udruženja CHF Srbija 2. Milan Matić, član Upravnog odbora Udruženja CHF Srbija 3. Vojin Biljić, advokat 4. Milorad Ilić, ekonomista S' poštovanjem Upravni odbor CHF SRBIJA Preambula Imajući u vidu da je:
te da nakon svega, Vlada Republike Srbije sagledavjući ogromne štetne posledice koje su nastupile opisanom politikom prema bankarskom sektoru, ne samo po građane Srbije i njenu celokupnu domaću privredu, nego i po državu Srbiju u celini, koja nije ostvarila planirani razvoj i blagostanje davanjem privilegovanog položaja bankarskom sektoru u odnosu na sve druge privredne subjekte, već je naprotiv, takav nekontrolisan i ničim ograničen rad imao za posledicu siromaštvo i prezaduženost građana Srbije i u najavi velike socijalne nemire i probleme to Vlada Republike Srbije, radi očuvanja života, dostojanstva i bezbednosti njenih građana, a naročito njene ustavne obaveze da štiti potrošače (što je propustila da vrši preventivno te mora naknadno) i obezbedi da nepoštene odredbe ne obavezuju potrošače, što podrazumeva i mere zaštite od nezakonitog rada banaka, koje su osim kamate naplaćivale od građana Srbje kursne razlike za koje nikada nisu imale zakonski osnov, jer su svi krediti koje su plasirale samo i isključivo dinarski krediti i posebno radi povećanja novčane mase u opticaju i time podsticanja kupovine i tražnje, što će za posledicu imati značajno povećanje BDP-a i blagostanja društva, države Srbije, svih njenih građana i poslovnih subjekata koji u Srbiji posluju a sve imajući u vidu
Vlada Republike Srbije shvata da sve mere koje propisuje MMF vode u samo još dublje siromaštvo, razaranje države Srbije i njenu dalju kolonijalizaciju; i teži da Srbiju na krajnje legalan i legitiman način izvuče iz siromaštva, kao i sve građane Srbije u kome se već godinama nalaze te da je isto najefikasnije izvršiti merama koje daju rezulate odmah, prekidom neosnovanog osiromašenja građana Srbije preko nezakonito indeksiranih kredita, jer se pretežni deo mesečnih prihoda građana usmeravaju samo na račune banaka za plaćanje anuieta, te za potrošnju ne ostaje dovoljna količina novca; a sve pomenuto se zasnivaja na legitimnom zahtevu države da se njeni zakoni poštuju, što banke u Srbiji nisu činile već dve decenije, radi čega se predlaže Skupštini na usvajanje po hitnom postupku Predlog Zakona o dinarizaciji svih kredita indeksiranih stranim valutama, preuzeti ovde ![]()
|
CHF SRBIJAArchives
November 2019
Categories |